Međunarodni dan maternjeg jezika – 21. februar

Dan maternjeg jezika obilježava se širom svijeta 21. februara s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja maternjeg jezika, te njegovanja jezičke i kulturne različitosti i višejezičnosti.

Međunarodni dan maternjeg jezika obilježen je  i u našoj školi u okviru radionice koje su za učenike naše škole pripremile nastavnice Stomornjak Mirela i Alisa Mališević.

Učenici su imali priliku upoznati se  sa historijskim činjenicama o razvoju našeg jezika, razvoju pisma i književnog jezika.

Ukazalo se na bogatstvo različitosti koje se ogleda u različitosti pisama i narodnog govora.

Čitali smo najljepše stihove bosanskohercegovačkih pjesnika, ilustracijom prikazali osjećanja i doživljeno u pjesmi, izradili smo panoe, ispisali poruke o jeziku… Ukazali smo na važnost čitanja književnih djela u kojima se čuva i njeguje jezik.