Dan GIS-a Srednje 2022

Srijeda, 16. novembar 2022. | 9:30h

JU Osnovna škola „Srednje“– multimedijalna sala

Srednje, 71385 Srednje

Osnovna škola “Srednje” u saradnji sa Institutom za razvoj predunivezitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo organizuje konferenciju povodom Dana GIS-a.

Pridružite nam se kako biste saznali više o različitim primjenama geografskih informacionih sistema (GIS-a) u stvarnom svijetu. U okviru Sedmice svijesti o geografiji JU Osnovna škola „Srednje“ proslavlja 16. novembar, Svjetski dan GIS-a,  kroz niz događaja uključujući predavanja, prezentacije, igre i fotografsko takmičenje, s ciljem da se ukaže na značaj upotrebe GIS-a u poboljšanju obrazovanja. Saznajte više o primjenama GIS-a u različitim područjima privrede, uključujući poslovanje, medije, maloprodaju, zdravstvene i ljudske usluge, javnu sigurnost, transport i okoliš.

Organizaciju događaja Dan GIS-a podržalo je Ministarstvo odgoja i obrazovanja Kantona Sarajevo i Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo.

Dan GIS-a je besplatan i otvoren za javnost.

Registracija učesnika je obavezna

Link za registraciju

Agenda događaja i raspored aktivnosti